Чи залишається право платника ПДВ, обравши єдиний податок за ставкою 2%, становити ПН/РК?

Платники ПДВ позбавляються права на складання податкових накладних та розрахунків коригування до них за операціями, вчиненими в період перебування такого суб’єкта господарювання на 3 групі єдиного податку за ставкою 2% доходу.

Як платник ПДВ може дізнатися, чи вибрав його постачальник або покупець єдиний податок за ставкою 2%?

Реєстрація підприємства платником єдиного податку за ставкою 2% доходу здійснюється шляхом внесення до Реєстру платників єдиного податку. На вебпорталі ДПС реалізовано можливість перевірки власності суб’єкта господарювання до платників єдиного податку за ставкою 2% доходу.

Якщо платник ПДВ до переходу на єдиний податок за ставкою 2% купував товари з ПДВ, що залишилися НЕ проданими на кінець ПС/НП, то такий платник може мати право на ПК з ПДВ після завершення ПС/НП і повернення на загальну систему оподаткування ПДВ ?

Порядок автоматичного відновлення правил нарахування та сплати ПДВ після завершення військового стану у платника ПДВ зберігається право на використання сум ПДВ, включених до складу податкового кредиту на дату переходу на спрощену систему оподаткування за ставкою 2 відсотки, за товарами/послугами, що не реалізуються в період перебування на спрощеній системі оподаткування за ставкою 2 %, при обчисленні податкових зобов’язань з ПДВ у податковій звітності за перший звітний період після завершення дії військового, надзвичайного стану та наступні звітні періоди (підпунктом 9.9 пункту 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу).

Дані рядка 21 податкової декларації з ПДВ за останній звітний період до переходу на спрощену систему оподаткування підлягають перенесенню до рядка 16.1 «Негативне значення рядка 21 попереднього звітного (податкового) періоду» за перший звітний період після завершення дії військового, надзвичайного стану.

Джерело-ДПСУ.