Порядок обрання чи переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку 1-3 груп здійснюється відповідно до підпунктів 298.1.1 – 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ – повідомляє ГУ ДПС у Тернопільській області.

Для переходу або вибору спрощеної системи оподаткування підприємство подає до контролюючого органу за місцем податкової адреси заяву (згідно з п. п. 298.1.1 п. 298.1 ст. 298 ПКУ).

4 способи подання заяви на вибір платника податків, у разі якщо інше не передбачено Податковим Кодексом України:

1) уповноваженою особою або особисто;
2) надсилання заяви поштою із зазначенням про вручення та з описом вкладення;
3) в електронному форматі враховуючи всі вимоги законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 №851-IV та «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155-VIII;
4) держ реєстратору при реєстрації ТОВ або ФОП. Цю заяву чи відомості слід передати органам контролю у порядку, встановленому Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань».

Возможно ли вернуть заявление о применении упрощённой системы налогообложения?

Зареєстровані фіз особи-підприємці, які до кінця місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву про вибір спрощеної системи оподаткування та ставку єдиного податку, встановленої для 1 та 2 групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, якому відбулася державна реєстрація (згідно з п. п. 298.1.2 п. 298.1 ст. 298 ПКУ).

Новоутворені суб’єкти господарювання, які протягом 10 днів із дня державної реєстрації речових подали заяву про обрання спрощеної системи оподаткування та ставку єдиного податку, встановленої для третьої групи, не передбачає сплати податку додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної регистрации.

Якщо суб’єкт, який є платником інших податків та зборів відповідно до норм ПКУ, може ухвалити рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Це підприємство може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз упродовж календарного року.

Для відхилення від спрощеної системи оподаткування підприємство не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву.

Самостійно платники ЄП мають можливість відмовитися від спрощеної системи оподаткування у разі переходу на сплату інших податків та зборів, визначених ПКУ, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування зв’язку з переходом на сплату інших податків та зборів.

Не передбачають норми ПКУ можливість відкликання ФОП поданих ними заяв щодо застосування спрощеної системи оподаткування.

ДжерелоГУ ДНС Тернопільської області.