г. Киев. ул. Дегтяревская, дом 47, офис 1
+380979130513
glavbuh@бухгалтерские-услуги.укр

Бухгалтерський облік для підприємця

Бухгалтерські та юридичні послуги для середнього та малого бізнесу. Бухгалтерський аутсорсинг. Бухгалтерський супровід. Послуги головного бухгалтера

Бухгалтерський облік для підприємця (ФОП) Україна

Чи потрібно підтвердити витрати приватного підприємця-єдинника? Яким чином вказувати їх у книзі?
Витрати такого підприємця не впливають на суму податку до сплати. 2012 рік ознаменувався появою Книги обліку доходів. Для підприємців на Єдиному податку є кілька видів Книг. Перша створена для підприємців першої, другої і третьої групи осіб, які не платять ПДВ, а друга тільки для осіб третьої групи, які платять ПДВ.

Підприємцю треба мати всі документи, які підтверджують всі витрати. Якщо у вас не буде таких актів, то доведеться сплатити адміністративний штраф. Бувають випадки, коли підприємець втрачає статус єдинника і документація може стати в нагоді, зменшуючи суму податків. Ви зможете скоротити податки, які йдуть до Пенсійного фонду.

Я сплачую єдиний податок на другий групі. Якщо сума виручки перевищує мільйон гривень, то чи варто оподатковувати її в загальному порядку?

Підприємець, який вибрав єдиний податок в якості системи оподаткування, зобов’язаний виконувати вимоги, які закріплені законами України в п. 291.4 Податкового Кодексу України.
У статті прописано, що у тих осіб, які перебувають на єдиному податку другої групи, виручка від продажу товарів або послуг не повинна перевищувати більше одного мільйона грн. (за рік). Коли виручена сума сильно перевищила призначений межа, то до кінця поточного кварталу буде діяти спрощене оподаткування податком. Наступний квартал ознаменується переходом на загальну систему.
Якщо підприємець не хоче втратити статус особи, яка сплачує єдиний податок, то не потрібно перевищувати дохід в 1,5 млн. Гривень. Якщо таке буде, то потрібно терміново переходити на третю групу. У цій групі підприємець може здійснювати оборот до 20 млн гривень. Пам’ятайте, що в третій групі податок коливається від 3 до 5 відсотків від суми вашого доходу.
Якщо дохід перевищив дозволений обсяг по групі підприємництва, то податок буде складати близько 15% (п. 293.4 Податкового Кодексу України).

Якщо у підприємця і працівника по найму трапилися зміни, то чи варто фіксувати їх в трудовому договорі?
Чи потрібно підприємцю реєструвати зміни в трудовому договорі з найманим працівником?

Є підприємцем на загальній системй оподаткування податком. Користуюся послугами найманих робітників. У трудові договори, укладені з ними, були внесені різного роду зміни. Чи необхідно реєструвати ці зміни в центрі зайнятості?
2015 рік ознаменувався зміною правил прийому на роботу найманих робітників. Щоб краще ознайомитися з інформацією по цій темі, можна прочитати статтю «Як правильно оформляти найманого робітника».

Чи повинен підприємець віддавати виручені гроші в банк?
Я зареєстрував приватне підприємництво, так як працюю таксистом. Зовсім недавно, мені потрібна була нова машина. У банку треба було відкрити розрахунковий рахунок. Мені необхідно здати в банк всю виручку або тільки суму, потрібну для виплати кредиту?
Ви можете віддати в банк тільки частина, необхідну для оплати кредиту.
Положення про ведення касових операцій, яка відбувається в національній валюті України, бізнесмени, які відкрили рахунок в банку, можуть здійснювати розрахунок у формі безготівки. Щоб грамотно вести облік операцій з готівкою, підприємці, що знаходяться на єдиному податку, користуються Книгу обліку доходів. Її потрібно вести весь календарний рік.
Підприємець може сміливо користуватися виручкою, щоб оплатити поточні витрати, необхідні для відновлення устаткування. Часто, такі витрати виникають в процесі торгівлі або іншої діяльності. За допомогою готівки можна сплатити податки та інші термінові платежі.
Каса не має ліміту, тому підприємцю не страшні штрафи за перевищення такого ліміту. Не потрібно віддавати всю виручку в банк. Підприємець сам може вирішити, що робити зі своїми засобами. Краще сплатити податки і кредити, а з рештою суми можна розпоряджатися, як завгодно.

Чи існують чіткі терміни реєстрації довідки про найманих працівників, якщо підприємець є єдинником?
Я приватний підприємець, який перебуває на єдиному податку. У мене є працівники за наймом. Коли потрібно зробити довідку про трудові відносини на кожного з робітників? Для них варто завести окрему Книгу доходів?
З 2012 року довідку на працівників можна не брати, адже це вже неактуально. На єдиному податку, цього не потрібно. Також, єдиннику не потрібно реєструвати книгу.
Таким співробітникам виплата заробітної плати здійснюється нарахуваннями і перерахуваннями ЄСВ. Також, варто оплачувати податки на працівників.

Яким чином порахувати виручену суму бізнесменові на єдиному податку, якщо продаж товару здійснюється за агентським договором?
Я, будучи приватним підприємцем, маю єдину систему оподаткування. Продавав свою продукцію за правилами агентського договору. Як вирученої суми, показав тільки оплату за договором. Консультант наполягає, що тут потрібно відобразити не тільки мою оплату, але і гроші, які були отриманіза продаж всього товару. Як перевірити правильність зазначених даних по агентським договором?
З точки зору чинного законодавства, ви вчинили правильно. Роз’яснимо інформацію.
Якщо слідувати п. 292.4 ПКУ, то: коли підприємець надає послуги, виконані за договором доручення або за агентським договором, то за дохід прийнято вважати суму винагороди агента.
У цьому пункті відсутні уточнення про договори комісії. На сьогоднішній момент, питання, чи зараховувати в дохід тільки комісійні гроші за договором комісії, залишається без відповіді.

Чи передбачені штрафи за сплату єдиного податку не відведений для цього термін?
Я підприємець, який сплачує за єдиним податком другої групи. Я оплатив невчасно податок в березні. Чи можуть на мене накласти штраф і який саме?
У п. 122.1 ПКУ за несплату податку або сплату несвоєчасно, особа першої або другої групи обов’язково виплачує штраф, що становить 50% від ставки єдиного податку. Це приймають за неузгоджене грошове зобов’язання. Ст. 129 ПКУ, говорить про те, що сума несплаченого податку обкладається пенею. Якщо, до сплати у підприємця буде 229 грн., То доведеться сплатити штраф 114 грн. Не забувайте про нарахування пені за кожний день затримки платежів.

Які документи треба надати єдиннику, щоб він не платив податки, коли виплачує дохід?
У мене реєстрація підприємця на єдиному податку. Який пакет документів треба надати фізичним і юридичним особам, щоб не віддавати податок при виплаті доходу?
Щоб не допустити утримання з підприємця єдиного податку, йому варто підтвердити свій статус. Крім статусу підприємця, йому необхідно довести статус і підтвердити рід занять організації, з яких ця особа сплачує єдиний податок.
Щоб підтвердити статус, єдиннику потрібно підготувати копію свідоцтва про реєстрацію виписки, його копію і копію свідоцтва платника єдиного податку. Щоб не нараховували і не утримували єдиний внесок, то необхідно принести виписку з державного реєстру фізичних та юридичних осіб.

Чи може підприємець користуватися двома системами оподаткування?
Я використовую систему єдиного податку. Хочу відкрити паралельне підприємство, яке не зазначено в свідоцтві платника податку. На початковому етапі, від нового проекту буде замало доходів, якщо слідувати правилам загальної системи оподаткування. Чи можна мені вести дві справи одночасно, використовуючи різні системи сплати податків?
Законодавство не забороняє вести кілька видів підприємництва одночасно. Що стосується системи оподаткування, то користуватися відразу двома, закони України не дозволяють.
Стаття 291.3 ПКУ говорить, що кожна людина, провідний підприємницьку діяльність, в праві самостійно вибрати зручну систему оподаткування. Можна вибрати і єдиний податок, вказуючи свій вид діяльності. Все, що потрібно від підприємця-це визначитися з такою системою. Як вам вигідно вести справи: на загальній чи спрощеній системі? Якщо вам ближче перший варіант, потрібно подати до податкової заповнену заяву про те, щоб його занесли до Свідоцтва платника єдиного податку. Якщо ви віддаєте перевагу другому варіанту, то потрібно відмовитися від спрощеної системи за п’ятнадцять днів до початку звітного кварталу. З початку обраного вами кварталу, до доходів буде застосована загальна система сплати податків.

Проконсультуватися щодо послуги подача звітності для підприємців та інших бухгалтерських послуг телефонуйте нам по телефону  +38 097 913 05 13 і наші менеджери проконсультують Вас докладніше.